FIRMA

Firma Miglionico s.r.l. została założona w 2000 roku, jako firma specjalizująca się w produkcji kompletnych implantów dentystycznych we Włoszech. Stosunkowo młoda w stomatologii, osiągnęła w bardzo krótkim czasie wysokie standardy jakości, które doceniono zarówno we Włoszech, jak i w wielu innych krajach. Jakość materiałów, badania, ciągła dbałość o wyrafinowanie i wymagania rynku, dbałość o szczegóły, aby zapewnić komfort pracy zarówno pracownikom, jak i pacjentom. Wartością dodaną Unitów Miglionico jest to, że są produkowane w całości we Włoszech, ponieważ wszystkie etapy produkcji odbywają się w firmie: od projektu do starannego doboru doskonałych materiałów po ostateczne testy i kontrolę jakości.

BADANIA I DOŚWIADCZENIE

Sukces i jakość urządzeń Miglionico wynika z doświadczenia założyciela firmy, pana Giuseppe Miglionico, który już od ponad 25 lat pracował w branży stomatologicznej jako specjalista od niektórych prestiżowych i historycznych firm produkujących unity stomatologiczne. Od szeroko zakrojonych badań i opracowywania wszystkich problemów napotykanych podczas długiego okresu pomocy, projektuje on swoje jednostki z największą pasją i poświęceniem, a przede wszystkim ze szczególną dbałością o szczegóły i ciągłą ewolucję potrzeb rynku, osobiście wybierając jakość surowców i śledzenie wszystkich procesów produkcyjnych dzięki jego ciągłej interakcji ze wszystkimi członkami personelu. Nic nie jest pozostawione przypadkowi!

PRODUKCJA „RZEMIEŚLNICZA”

W siedzibie głównej każdy surowiec jest obrabiany i kuty w precyzyjny i dokładny sposób. Centrum obróbcze Cad Cam, tokarki sterowane cyfrowo, odlewnictwo poliuretanowe , spawanie i pomieszczenia do ręcznego malowania.

CERTYFIKACJA

ISO 9001:2016 ISO 13485:2016

Miglionico stosuje system kontroli jakości, który zapewnia optymalną realizację wszystkich faz związanych z produkcją i marketingiem swoich produktów, dzięki czemu istnieje firma z certyfikowanym systemem zarządzania jakością zgodna z UNI EN ISO 9001: 2016 (Total quality) i UNI EN ISO 13485 : 2016 (jakość urządzenia medycznego), pracującego zgodnie z najwyższymi standardami jakości we wszystkich działaniach związanych z produktem, od projektu po produkcję, po obsługę posprzedażną.

EC Certyfikat Gwarancji Jakości Systemu

Zgodność produktów z dyrektywą Wspólnoty Europejskiej 93/42 EWG i wynikające z tego stosowanie oznakowania CE na wszystkich produktach gwarantuje klientowi stosowanie produktów o wysokim stopniu bezpieczeństwa i zgodności z całym prawodawstwem UE i międzynarodowym.
Unity stomatologiczne Miglionico są certyfikowane do eksportu i komercjalizacji w wielu krajach pozaeuropejskich, w tym w Rosji i Turcji.